O nás

Společnost BIBUS METALS s.r.o. byla založena 14.12.2010 vyvedením divize METALS ze společnosti BIBUS s.r.o. Tím se BIBUS METALS s.r.o. stal 100% dceřinou společností BIBUS METALS AG a plnohodnotným členem skupiny BIBUS METALS Group. Stejně jako ostatní společnosti BIBUS, je i BIBUS METALS s.r.o. součástí holdingu BIBUS HOLDING AG se sídlem ve Fehraltorfu, blízko Curychu ve Švýcarsku.

Historie prodeje kovových materiálů ve společnosti sahá do roku 1995, kdy byla v rámci BIBUS s.r.o. založena prodejní skupina METALS. Již od počátku byl hlavním obchodním artiklem titan a slitiny niklu později doplněný o speciální nerezové ocele a exotické materiály jako zirkonium, tantal, molybden, wolfram, hafnium a další.

Postupně byl vybudován rozsáhlý sklad v Brně na Vídeňské ulici, který je nyní součástí distributorské sítě BIBUS METALS Group.  Společně se sklady sesterských společností BIBUS METALS po celé Evropě a dnes již i v Číně, disponuje skupina BIBUS METALS Group širokým sortimentem tyčí, drátů, trubek a plechů jak z titanu a jeho slitin, tak i z velké řady niklových slitin. Tento základní sortiment je doplněn přídavnými materiály pro svařování, spojovacími prvky a potrubními díly. Společnost zajišťuje také dodávky výkovků a odstředivě litých tlustostěnných trubek.

Teritoriálně pokrývá společnost BIBUS METALS s.r.o. Českou republiku a Slovensko. Společnost BIBUS METALS s.r.o. je oficiálním distributorem světového výrobce niklových slitin Special Metals Corporation a německého výrobce superčistých nerezových potrubních dílů Dockweiler AG.

Vedle tradičního sortimentu speciálních kovových materiálů je BIBUS METALS s.r.o. také distributorem frikčních materiálů JURID, zejména brzdových desek a špalíků pro kolejová vozidla a průmyslové aplikace. V této komoditě zastupuje BIBUS METALS s.r.o. výrobce Federal-Mogul Motorparts v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Itálii.

Vysoká kvalita dodávaných materiálů a poskytovaných služeb zákazníkům a jejich dlouhodobá spokojenost je hlavním cílem společnosti. Veškerý materiál je nakupován, skladován, dělen i prodáván dle systému kvality, který byl úspěšně certifikován dle ISO 9001 a pro dodávky do leteckého průmyslu i dle AS 9120.

BIBUS METALS s.r.o.

Vídeňská 204/125
619 00 Brno
Česká republika

T +420 547 125 383

info@bibusmetals.cz