07.09.2018

Speciální produkty pro galvanovny

Válce pro žárové a galvanické zinkování

Společnost FONDINOX se již přes 30 let zabývá výrobou válců pro žárové a elektrolytické (galvanické) zinkování. Tyto válce mohou být dodány ve formě samostatných segmentů, nebo jako finálně obrobené a kompletně sestavené výrobky.

Žárové zinkování

Zvolit vhodný materiál pro použití v korozním prostředí roztavených solí je pro technology opravdovou výzvou, především kvůli extrémně obtížné predikci možných elektrochemických reakcí. Jedinou možností jak vybrat ten správný materiál je vyzkoušet různé materiály v reálných podmínkách, a následně porovnat jejich odolnost, resp. jejich korozní úbytky. FONDINOX pro tyto zmiňované válce používá modifikovanou slitinu 316L, u které, díky svým znalostem v oblasti korozní odolnosti, docílili ještě lepších výsledků. Pro tyto aplikace vyvinuli speciální složení materiálů. Důležtou roli hraje vhodné určení fázové rovnováhy mezi delta feritem a austenitem. Výrobní možnosti nabízejí odstředivý odlitek do hmotnosti 7500 kg s vnějším průměrem max. OD 1200 mm a maximální délkou 4700 mm. V případě výroby kompletně sestaveného finálního výrobku (válce pro žárové a galvanické zinkování) je veškeré svařování prováděno kvalifikovanou třetí stranou.

Elektrolytické (galvanické) zinkování

Koroze kovů je proces, při kterém probíhají elektrochemické reakce. Zavedením proudu o vysoké intenzitě do lázně ztěžuje volbu vhodného materiálu. Podstatnou roli také hraje konkrétní pracovní prostředí, které je v každé výrobě mírně odlišné. V tomto případě by opět bylo nejlepším řešením vložení vzorků různých slitin do lázně a následné porovnání jejich odolnosti. Dle zkušeností firmy FONDINOX jsou v různých provozech používány různé materiály, počínaje běžnou slitinou 316L až po speciální niklové slitiny typu Hastelloy, kobaltové slitiny (Ultimet) a titan. Veškeré materiály (kromě titanu) má FONDINOX možnost vyrobit na míru právě Vám. Velké válce jsou obvykle vyráběny ze svařovaných plechů, bezešvých výkovků, nebo mnohem výhodněji odstředivým litím, na které se FONDINOX specializuje.

https://www.bibusmetals.cz/fileadmin/editors/countries/bmcz/Products/Depliant_electrogalvanizing_rolls.pdf

 


Fondinox S.p.a. , 26010 Sergnano (CR) ITALY – Via Marconi 42/48, phone: +39 0373 45651, e-mail: fondinox@fondinox.com, website:www.fondinox.com
BIBUS METALS s.r.o. je výhradním zástupcem Fondinox S.p.a. pro Českou republiku a Slovensko.