DOCKWEILER AG

BIBUS METALS s.r.o. zahájil distribuci nerezových potrubních systémů pro superčisté aplikace od německého výrobce DOCKWEILER AG.[více]


26.01.2016

Roury pro hydraulické válce a pístové akumulátory

Všude tam, kde je potřeba řešit aplikaci velké síly při omezených rozměrových a hmotnostních možnostech zařízení se s úspěchem používají hydraulické agregáty. Ve všech většině těchto případů, kdy se převádí hydraulická energie na...[více]


19.11.2015

NOVÁ KANCELÁŘ

Rádi bychom Vás informovali o přestěhování naší kanceláře. Stále nás najdete na stejné adrese v areálu BIBUS, ale v jiné budově. Na plánku pod tímto textem můžete vidět přesnější znázornění, jak se k nám dostat. Zaparkovat můžete...[více]


10.06.2015

Odstředivě lité roury – alternativa, která se vyplatí

Bibus Metals s.r.o. jako dlouholetý distributor niklových slitin rozšířil svůj sortiment o odstředivě lité roury od italského výrobce Fondinox S.p.A. Technologie odstředivého lití je velmi efektivní alternativou pro výrobu...[více]


02.06.2015

Hledáme pracovníka do obchodního oddělení

Požadujeme Minimálně SŠ vzdělání - technický obor výhodou Výborná znalost angličtiny Komunikativnost Smysl pro obchod Flexibilita Seriózní jednání Pečlivost Řidičský průkaz skupiny B Znalost práce na...[více]


previous 1 | 2 next
NEW OFFICE >
< Centrifugal casting tubes – an alternative that pays off
10.06.2015 08:07 Stáří: 2 yrs

Odstředivě lité roury – alternativa, která se vyplatí

Bibus Metals s.r.o. jako dlouholetý distributor niklových slitin rozšířil svůj sortiment o odstředivě lité roury od italského výrobce Fondinox S.p.A. Technologie odstředivého lití je velmi efektivní alternativou pro výrobu rotačně symetrických dílců často vyráběných obráběním z plného polotovaru. Odstředivě odlitý produkt má navíc některé unikátní kvalitativní vlastnosti, kterých lze jen obtížně dosáhnout klasickými hutními technologiemi.


Proces

V procesu odstředivého lití se roztavená ocel nalije do rotující kovové formy. Následující proces intenzivního vodního chlazení zajistí rychlé ztuhnutí taveniny směrem od vnějšího povrchu roury k vnitřnímu. Tímto procesem lze vyrobit pouze osově symetrické tvary jako, roury, příruby, koule, kroužky, kužele a další.

Technologie odstředivého lití skýtá:

- vysokou metalurgickou čistotu: odstředivá síla způsobí mechanické oddělení inkluzí a nečistot a jejich soustředění u vnitřního povrchu, který se po ochlazení odstraní obrobením.

- vynikající mechanické vlastnosti a odolnost proti korozi: pod tlakem vyvolaným odstředivou silou rotující taveniny větší než 100G dochází k rychlému usměrněnému tuhnutí, jejímž produktem je velmi jemná struktura bez vnitřních defektů avšak s velmi vysokou hustotou. Na rozdíl od výkovků tak odstředivě lité výrobky nepotřebují např. ultrazvukovou zkoušku.

- dokonalá symetrie: rotace odlitku při tuhnutí zajistí jeho minimální ovalitu a isotropii mechanických vlastností. 

- chemické složení dle požadavku zákazníka

- lití špatně tvářitelných materiálů: možnost vyrobit součásti, které je obtížné kovat kvůli jejich špatné tvářitelnosti za studena nebo za tepla, se zvláštním zaměřením na výrobky z žáruvzdorných a žárupevných slitin s vysokým obsahem uhlíku.

- krátká dodací lhůta, malé minimální výrobní množství, úspora materiálu.

Rozměrová omezení

Roury s tloušťkou stěny 10 - 150 mm a délce až 5500 mm.

Prstence, kužely a příruby s tloušťkou stěny 30-250 mm.

Koule kulových ventilů s čepem nebo bez čepů od 6 "do 32".

Maximální hmotnost odlitku 4000 – 5000 kg (kapacita tavby).

Odstředivě lité výrobky se dodávají ve stavu hrubovaném nebo po konečném opracovaní.

Všechny produkty postoupí po odlití tepelné zpracování pro dosažení optimálních nebo požadovaných vlastností konečného produktu.

Produkty

 

Horizontálně odstředivě lité roury a tělesa

Těžké roury pro chemické provozy, pro těžní plošiny, potrubí pro jaderné elektrárny, hydraulické nebo pneumatické válce, dopravníkové válce pro výrobu buničiny a papíru, pro tiskařské stoje, pro textilní, potravinářský a hutní průmysl, tělesa pro vysokotlaké kulové uzávěry, válce pro ohřívací pece, sedla, kroužky, trysky, trubky ohříváků, armatury pro petrochemii, montované komponenty.

Vnější průměr 80-1500 mm, minimální vnitřní průměr 45 mm, unitární délky až 5500 mm. Tloušťka stěny 10-150 mm (v závislosti na slitině).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vertikálně odstředivě lité roury a tělesa

Koule a přírubová tělesa vysokotlakých ventilů, sedlové kroužky, válcové a tvarové kroužky, přírubová pouzdra, kuželové vtoky, hydraulické válce, uzavření turbín, třecí kroužky, sedla, kuželové díly pro odstředivky (rotor, vana), ventilové koše, příruby, pouzdra vysokotlakých filtrů, kuželové díly pro válečkové tratě, díly plynových turbín, komponenty pro petrochemii (T-kusy, rozdělovače a potrubí).

Vnější průměr 280-1400 mm, minimální vnitřní průměr 115 mm, délky až 1000 mm. Tloušťka stěny až 250 mm. Koule 6 "až 32", s čepem nebo bez čepu.

Je možné dodat i odlitky do písku a kombinace dílců vyrobených různými technologiemi lití event. i svařené do jednoho celku dle zadání zákazníka.

Materiály:

- Martenzitické nerezové oceli
- Austenitické/Superaustenitické nerezové oceli
- Duplexní/Superduplexní nerezové oceli
- Niklové slitiny
- Kobaltové slitiny

Více informací: www.fondinox.com nebo www.bibusmetals.cz.


BIBUS METALS s.r.o.

Vídeňská 204/125
619 00 Brno
Česká republika

Tel.: +420 547 125 383
Fax: +420 547 125 380

E-mail: info@bibusmetals.cz